Kullanıcı Güvenliği

Size her daim iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için güvenlik sertifikalarımızı SSL standartlarına göre düzenli olarak güncelliyoruz. 40a1express alışverişlerinize keyifle devam etmek için internet tarayıcınızın ve telefonunuzun işletim sisteminin güncel olduğuna emin olun. Bu güncellemeleri 12 Şubat 2019 tarihine kadar yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Tarayıcınızın güncel versiyonlarını aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Tarayıcı AdıGüncel VersiyonGüncelleme Yapabileceğiniz Adres
Google Chromev48 ve üzerigoogle.com/intl/tr/chrome/
Internet Explorer*v11 ve üzerimicrosoft.com/tr-tr/help/17621/internet-explorer-downloads
Mozilla Firefoxv44 ve üzerimozilla.org/tr/
Maxthonv5.02 ve üzerimaxthon.com/mx5/
Safariv5.02 ve üzeriapple.com/tr/
Operav35 ve üzeriopera.com/tr/download
Yandexv16.3 ve üzeriyandex.com.tr

Internet Explorer versiyonu 11 ve üzeri olduğu halde sorun yaşıyorsanız, Ayarlar > Uyumluluk Görünümü Ayarları menüsünde “Internet Sitelerini Uyumluluk Görünümünde Göster” seçeneğinin işaretli olmadığına emin olun. Not: Google Chrome v29 ve altı, Firefox v29 ve altı, Internet Explorer v10 ve altı, Opera v16 ve altı, Safari v6 ve altı, Yandex v16.2 ve altı, Maxthon v5.01 ve altı versiyonları kullanıyorsanız, 12 Şubat 2019 itibarıyla 40a1express alışverişlerinize devam edemeyeceğinizi hatırlatmak isteriz. İşletim Sistemlerinin güncel sürümlerini aşağıda görebilirsiniz.

Güncel İşletim Sistemleri
İşletim Sistemi Güncel Sürüm
Android OS v5.1.1 ve üzeri
IOS v9.2 ve üzeri

İnternetten güvenli alışveriş için;
Bunları Yapın Güvenilirliğine inandığınız e-ticaret sitelerinden alışveriş yapın. Alışverişinizin kaydını tutun, e-postaları saklayın. Alışverişten önce teslimat ve iptal/iade/değişim koşullarını okuyun. Sorularınız için telefon numaralarını veya e-posta adreslerini kaydedin. Cihazlarınızda mutlaka güncel bir virüs programı kullanın. Harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirleyin. Şifrenizi belirli sürelerde güncelleyin. Bankanızın kartınız ile alakalı acil durumlarda size ulaşabilmesi adına sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin her zaman güncel olmasına dikkat edin.

Bunları Yapmayın
Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları veya Facebook hesabınıza gelen mesajları açmayın. Bilmediğiniz USB ve benzeri cihazları bilgisayarınızda kullanmayın. Şifre bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, bir yere kaydetmeyin. Kart bilgilerinizi, telefonunuza gelen SMS kodları, sitelere ait bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Kredi kartınızı birine teslim etmeyin. Kişisel/kart bilgilerinizi girmeniz için herhangi br siteye yönlendiren e-posta ya da SMS’ler alıyorsanız, kesinlikle itibar etmeyin. Herkese açık kablosuz ağlardan veya ortak bilgisayarların bulunduğu ortamlarda alışveriş yapmayın.

Bunlara Dikkat Edin
Alışveriş yaptığınızı sitenin ödeme aşamasında link kısmının http’den https’ye dönüştüğüne dikkat edin. Kullandığınız teknolojik cihazlara uygulama indirmeden önce mutlaka bilgi alın. Çeşitli bahanelerle kredi kartı bilgisi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışan sahte çağrı merkezi aramalarına karşı dikkatli olun. Bankaların kurumsal numaralarına benzetilerek sizi arayıp kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan kişilere karşı dikkatli olun. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indirin. Resmi olmayan alanlardan indirilen programlar telefonunuza virüs bulaştırabilir ve telefon rehberiniz, size gelen SMS'ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir. 40a1express.com güvenli alışveriş için nasıl önlemler alıyor?

Kredi Kartı ve Ödeme
Kredi kartı bilgilerinizden sadece adınız ve soyadınız saklanıyor. Başka hiçbir bilgi 40a1express.com bünyesinde saklanmıyor.