• İade Talebi Oluştur

  Hesabım > Siparişlerim sayfasından İade Et butonuna basın. Talep formunu doldurup iade adresini alın.

 • Ürünü Mağazaya Gönder

  İade talebinden sonra 3 takvim günü içinde ürünü mağazaya geri gönderin. Ücretsiz gönderim için eğer varsa Kargo Kampanya Kodu kullanın.

 • Mağaza İadeyi Onaylasın

  Ürün kargolandıktan sonra mağaza, 3 iş günü + 24 saat içinde iade talebinizi yanıtlar.

 • Paran İade Edilsin

  İade talebiniz onaylandıktan sonra paranız, ortalama 3 gün içinde hesabınıza aktarılır. • Değişim Talebi Oluştur

  Önce mağazayla iletişime geçip ürünle ilgili bilgi alın. Hesabım > Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Talep formunu doldurup değişim adresini alın.

 • Ürünü Mağazaya Gönder

  Değişim talebinden sonra 3 takvim günü içinde ürünü mağazaya geri gönderin. Ücretsiz gönderim için eğer varsa Kargo Kampanya Kodu kullanın

 • Mağaza Değişimi Onaylasın

  Ürün kargolandıktan sonra mağaza, 3 iş günü + 24 saat içinde iade talebinizi yanıtlar. Mağaza, ürünü incelemek için sizden ek süre talep edebilir.

 • Yeni Ürün Gönderilsin

  Mağaza, ürünü teslim alıp değişim talebinizi onayladıktan sonra yeni ürünü size gönderir. • Hayır, Onaylamadı

  • Mağazanın henüz onaylamadığı ürünleri hemen iptal edebilirsiniz.
  • Hesabım > Mevcut Sipariş sayfasından İptal Et butonuna basın. İsterseniz tüm siparişi de iptal edebilirsiniz.
  • Para iadeniz, sipariş iptal edildikten sonra ortalama 3 gün içinde yapılır.

 • Mağaza ürünü onayladı mı?

  • Önce mağazanın ürüne onay verip vermediğini kontrol edin.
  • Mağaza henüz onaylamadıysa ürün Yeni Sipariş durumunda, onayladıysa Onaylandı durumunda görünür.

 • Evet, Onayladı

  • Mağaza ürünü onayladıktan sonra kargoya vermiş olabileceği için iptal talep edebilirsiniz.
  • Hesabım > Mevcut Sipariş sayfasından İptal Talep Et butonuna basıp talebinizi mağazaya iletin.
  • Mağaza ürünü kargoya vermediyse iptal talebini onaylar. Eğer ürünü kargoladıysa iptal talebini reddedebilir.
  • İptal talebiniz onaylandıktan sonra ortalama 3 gün içinde para iadesi yapılır.

İPTAL/İADEYE İLİŞKİN SIK SORULAN SORULAR

Cevap:Hayır ödemezsiniz. Yukarıda belirttiğimiz üzere, ürün iadelerinde alıcılardan herhangi bir ücret talep edilmez. Ürün iadelerinde kargo ücreti malın gönderildiği mağazaya aittir.
Cevap:Tarafınıza teslim edilen ürünü, teslim aldıktan 14 takvim günü içerisinde iade etmeniz gerekmektedir. Tesliminden itibaren 14 takvim günü geçen ürünler iade edilemez.
Cevap:6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca mesafeli satış sözleşmesi gereği alıcıların cayma/iade hakkı bulunmaktadır. Ancak; - Kişisel bakım ve kozmetik ürünleri (krem, ruj, şampuan, deodorant vb.) ile iç giyim ürünleri (iç çamaşırı, mayo, bikini) sağlık ve hijyenik olarak hassas olan ürünlerden olduğu için bu ürünlerin iade edilebilmesi ambalajlarının açılmaması ve denenmemiş olması koşuluna bağlıdır. - 14 günlük cayma/iade süresi içerisinde bozulma tehlikesi olan yahut bu süre içerisinde son kullanma tarihi geçecek olan ürünler ayıplı olmaması halinde iade edilemezler. Şayet bu ürünlerin ayıplı olduğu düşünülüyorsa, bunun teslimat esnasında kontrol edilmesi ve tutanak altına alınması zorunludur. Teslim alınmadan kontrol edilmeyen ürünler açısından gizli ayıplar hariç olmak üzere ayıplı mal iddiasında bulunulamaz. - Kopyalanması ve çoğaltılması mümkün olan ürünler (DVD, CD, kaset, plak, kitap oyun, yazılım ürünleri vb.) ile her türlü bilgisayar kırtasiye sarf ürününün (toner, kartuş, şerit) iade edilmesi ambalajının açılmaması koşuluna bağlıdır. Bu ürünler ambalajları açıldığı takdirde iade edilemezler. - Kurulumunun teknik bilgi gerektirdiği ürünlerin yetkili servis bilgisi olmadan açılması halinde bu ürünler iade edilemezler. - Satın alındığı anda, henüz teslim alınmadan üzerinde alıcının isteği ile değişiklik yapılan ve kişiselleştirilen ürünler iade edilmezler. - Olağan kullanım haricinde(deneme) kullanılmış ürünler iade edilmezler. - Elektronik ürünlerin iade edilebilmesi orijinal kutusunun, tüm aksesuarlarının, garanti belgesi ve faturasının eksiksiz olarak gönderilmesine bağlıdır. Bunların tamamının gönderilmemesi halinde iade talebi kabul edilmez. - İade edilecek ürünlerin hasar/zarar görmemesi adına güvenli paketlenmesinden alıcı sorumludur.
Cevap:Ürünün hasarlı, kırık, arızalı gelmesi durumunda alıcının kargo görevlisine “hasar tespit tutanağı” düzenletmesi gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı düzenlenmesinin amacı ürünlerdeki sorunların mağaza veya kargo kaynaklı olduğunun ispatlanması olup hasar tespit tutanağı düzenlenmeden teslim alınan ürünlerin sorumluluğu alıcıya aittir.
Cevap:Satıcı/Mağaza adreslerine iade formunu doldurduktan sonra sitemiz içerisinden ulaşabilirsiniz.
Cevap:Üye iseniz “Siparişlerim” kısmından, Üye değilseniz size verilen kod üzerinden iade aşamalarını takip edebilirsiniz.
Cevap:Satıcı/mağazanın ürün eline geldikten sonra iadeyi gerçekleştirmesi için 3 iş günü süresi bulunmaktadır. Satıcı/mağazanın ürünü incelemek için süreye ihtiyacı olması halinde kendisine 30 iş gününü aşmamak kaydıyla ihtiyacı olan süre verilir. Ancak her hâlükârda bu süre 33 iş gününü geçemez.